cheshm-azar-mojezeye-solh-1

«ناصر چشم آذر» اثری برای صلح می‌سازد

+ چشم آذر: این اثر برای اشاعه‌ی صلح و ارتقای معرفت انسانی منتشر می‌شود

+ تهیه‌کننده: «معجزه‌ی صلح» اثری فراملیتی است

+ حضور نوازندگان ارکستر سمفونیک در این پروژه

cheshm-azar-mojezeye-solh-2

ریتم نو – موزیسین سرشناس کشور، اثری با مضمون دعوت به صلح و آرامش تولید و منتشر می‌کند. ناصر چشم آذر که آثار ماندگاری ازجمله آلبوم «باران عشق» را در کارنامه دارد، مشغول تولید اثری با عنوان «معجزه‌ی صلح» است.

این چهره باسابقه موسیقی کشور درباره این اثر گفت: «پیشنهاد ساخت این اثر از سال گذشته مطرح‌شده بود و از چند ماه پیش‌تولید آن قوت گرفت. اقتضای زمانه و این‌که متأسفانه جهان پر از جنگ و جدال شده، انگیزه‌ی من برای تولید کاری برای اشاعه‌ی صلح و آرامش و ارتقای معرفت انسانی را بیشتر کرد و امیدوارم معجزه‌ی صلح در راستای هدفی که از تولید آن وجود داشته مؤثر واقع شود.»

بهنام میراحمدی که تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارد نیز درباره آن گفت: «با توجه به اوضاع نه‌چندان مطلوبی که در دنیا جریان دارد و هرروز در گوشه‌ای از آن شاهد بروز جنگ و خونریزی و وقایع دلخراش هستیم و متأسفانه این رخدادها در منطقه خاورمیانه نیز پررنگ شده، درصدد تولید اثری با مضمون صلح برآمدیم و برای این امر از استاد ناصر چشم آذر درخواست کردیم ساخت این قطعه را بر عهده بگیرند؛ چراکه ایشان علاوه بر توانمندی‌های هنری، موزیسینی بااحساس هستند و ماندگاریِ آلبومی چون «باران عشق» پس از گذشت حدود دو دهه، گواهی بر این مدعا است.»

این تهیه‌کننده با اذعان این مطلب که «معجزه‌ی صلح»، پروژه‌ای فراملیتی است، گفت: «هرچند این قطعه به زبان پارسی اجرا می‌شود، اما فضای موسیقی‌ای که جناب چشم آذر برای این اثر در نظر گرفته‌اند -هم ملودی و هم تنظیم- این ماهیت را دارد که در عرصه بین‌المللی قابل‌عرضه باشد و صرفاً مختص مخاطب ایرانی نیست. پروژه معجزه صلح فقط به تولید این قطعه محدود نمی‌شود و در نظر داریم علاوه بر نسخه صوتی، این اثر را در قالب تصویری و باکیفیتی بالا تولید کنیم، به‌نحوی‌که فراتر از مرزهای ایران قابل‌ارائه باشد و در سطح وسیعی منتشر شود. ایرانیان همواره پرچم‌دار صلح بوده‌اند و «معجزه‌ی صلح» نیز با همین رویکرد تولیدشده است.»

او همچنین اظهار داشت: «تعدادی از نوازندگان سرشناس که سابقه حضور در ارکستر سمفونیک را نیز دارند در «معجزه صلح» هنرنمایی خواهند کرد. همایون رحیمیان، میثم مروستی و میلاد عالمی (ویلن)، کریم قربانی (ویلن‌سل) و سهراب برهمندی (ویولا) نوازندگان این پروژه‌اند که همگی کاربلد و باتجربه هستند و خود آقای چشم آذر هم در آن پیانو می‌نوازند.»

ناصر چشم آذر علاوه بر آلبوم «باران عشق»، ساخت موسیقی متن فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی چون هامون، قصه‌های مجید، خواهران غریب، خواب و بیدار، قارچ سمی، آتش بس، گشت ارشاد، چشم شیطان، شمعی در باد و… را بر عهده داشته است. این موزیسین، برنده و نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم از ادوار مختلف جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بوده است.

منبع: ریتم نو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *